Проблемне навчання "Мистецький дивосвіт бібліотек"

опубліковано 6 черв. 2017 р., 06:15 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 7 лип. 2017 р., 01:50 користувачем Людмила Виноградова ]
Під такою назвою 22-26 травня 2017 р. проходило проблемне навчання фахівців відділів мистецтв обласних бібліотек України для юнацтва, молоді. 

Відповідно до планів роботи Міністерства культури України, Державної бібліотеки України для юнацтва та Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, для учасників були підготовлені не тільки змістовні виступи, а й взагалі насичена програма.

Присутніх привітав директор ДБУ для юнацтва Г. А. Саприкін.

Презентацію на тему «Молодь → Бібліотека → Мистецтво: грані взаємодії» представила заступник директора з науково-методичної роботи Т. П. Сопова.
Про різноманіття культурно-мистецьких заходів юнацьких бібліотек розповіла на підставі звітів за 2016 р. головний методист Л. В. Рабаданова. Її колега О. М. Дубик проаналізувала друковані видання з питань мистецтва, підготовлені бібліотеками юнацької мережі.
Неординарним був виступ заступника директора з інформаційних технологій Т. О. Якушко, яка поінформувала присутніх про веб-ресурси і програму Canva.

«Віртуальний музей як засіб ознайомлення з мистецтвом у бібліотеках» – такою була тема завідувача відділу роботи з електронними ресурсами Л. Г. Виноградової.

Учасники отримали щойно виданий покажчик «Благословенна та держава, що має відданих синів», який представила головний бібліограф відділу інформаційно-бібліографічної роботи Г. М. Буркацька.

Інтригою першого дня навчання став тренінг «Мистецтво самопізнання», який провела завідувач науково-методичного відділу Н. І. Гуцул.

Мистецтвознавець із Національного університету «Києво-Могилянська академія» Д. Клочко представила онлайн-версію багаторічної праці В. Шевчука та Ю. Іванченка «Київський Атеней», присвяченої пам’яткам українського бароко і відомим живописцям та будівничим XVII-XVIII ст. Книга майже двадцять років зберігалася лише в рукописі. Цього року, за сприяння Києво-Могилянської бізнес-школи, вона, нарешті, побачила світ.

Завершився день моновиставою пам’яті Василя Стуса «Верни до мене, пам’яте моя» у виконанні актора театру «Перетворення» К. Булкіна.
Фахівці отримали можливість відвідати декілька бібліотек та інших установ: Педагогічний музеї України, бібліотеку ім. Є. Кравченка ОЦІУМ51, Національну бібліотеку України ім. В. Вернадського, Національну бібліотеку України для дітей, бібліотеку ім. П. Панча, Французький інститут.

В останній день навчання слухачі отримали багато корисної інформації від С. І. Барабаш (Науково-технічна бібліотека ім. Г. Денисенка Національного університету «Київський політехнічний інститут»), О. В. Башун (головного редактора журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика»), О. Р. Копієвської (кафедра арт-менеджменту та івент-технологій НАКККІМ).

Завідувач відділу мистецтв ДБУ для юнацтва А. В. Острова провела методичні посиденькі «Мій Мусейон».

Цього ж дня учасники зустрілися з українською письменницею Боісідою, яка представила свою книгу «Дивовиддя про святих русалок», із перекладачем О. Ураловою, яка презентувала перший повний переклад книжки Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник», і з перекладачем японської книги Кендзі Міядзава «Ресторан, де виконують побажання» І. Дубінським. 
Опитування фахівців після навчання свідчить: колеги залишилися задоволеними виступами доповідачів, екскурсіями до інших закладів культури та освіти і використовуватимуть набутий досвід у своїй роботі.


Аліна Острова, 
зав. відділу мистецтв 
Державної бібліотеки України для юнацтва