Підвищення фахового рівня


Проблемне навчання "Моделювання та комплектування документного фонду як засіб реалізації інформаційних запитів молоді" 2019

опубліковано 28 лют. 2019 р., 11:58 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 8 квіт. 2019 р., 02:00 ]

25-29 березня 2019 р. Державна бібліотека України для юнацтва спільно з Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв (лист від НАКККіМ в обласне управління культури №4 від 13.02.2019) проводитиме проблемне навчання фахівців відділів комплектування та обробки обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «Моделювання та комплектування документного фонду як засіб реалізації інформаційних запитів молоді».
VIII Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва»

опубліковано 7 лист. 2018 р., 02:27 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 13 лист. 2018 р., 05:44 ]

21 листопада 2018 р. на базі Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки «Молода гвардія» Державна бібліотека України для юнацтва проводить VIII Школу професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва».Програмою передбачено обговорення наступних питань:

  • перспективні напрямки діяльності бібліотек з обслуговування юнацтва, молоді;
  • підвищення якості та оперативності обслуговування читачів в  умовах використання автоматизованих бібліотечних технологій;
  • створення й реалізація бібліотечних проектів;
  • формування навичок та розвиток професійного і творчого потенціалу молодих бібліотечних кадрів;
  • створення та трансформація бібліотечного простору з урахуванням потреб читачів.

Початок роботи Школи о 10.00 год. за адресою м. Київ, вул. Льва Толстого, 49.

Запрошуємо до участі у роботі Школи фахівців  бібліотек для юнацтва, молоді віком до 35 років.

АдміністраціяВсеукраїнська нарада директорів обласних бібліотек (23-24 жовтня 2018 р., м. Київ)

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 05:21 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 18 жовт. 2018 р., 07:08 користувачем Tatyana Yakushko ]

23-24 жовтня 2018 р. на базі Державної бібліотеки для юнацтва України та Київської обласної бібліотеки для юнацтва проводитиметься Всеукраїнська нарада директорів обласних бібліотек (тренінги для керівників).


Основні завдання наради:
 •  підвищення рівня управлінської діяльності директорів бібліотек; 
 • підвищення якості та ефективності роботи бібліотек для юнацтва, молоді; 
 • сприяння створенню належних умов для рівного доступу юнацтва та молоді до інформації; 
 • утвердження ролі бібліотек для юнацтва, молоді як соціальних інститутів. 
Початок роботи - 23 жовтня об 11.00 в Київській обласній бібліотеці для юнацтва
за адресою: м. Київ, вул. Драгомирова, 8. 

Документ Google


Адміністрація

Проблемне навчання методистів обласних бібліотек України для юнацтва, молоді 21-25 травня 2018 р.

опубліковано 14 трав. 2018 р., 09:08 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 15 трав. 2018 р., 01:15 ]

21-25 травня 2018 р. Державна бібліотека України для юнацтва  спільно з Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв проводитиме проблемне навчання методистів обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «Інтелектуальна свобода та доступність інформації у демократичному суспільстві».

         У Програмі навчання розглядатимуться питання сутності концепції інтелектуальної свободи та ролі бібліотек у її реалізації; протидія цензурі в діяльності бібліотек; проблеми формування єдиного інформаційного електронного середовища; моделі фінансування бібліотек світу та досвід для України; фактори впливу на процеси трансформації публічних бібліотек України; нові бачення просторових рішень бібліотек.

            Програмою передбачено відвідування провідних бібліотек м. Києва, зокрема: Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки, Центральної бібліотеки   ім. Т. Г. Шевченка для дітей, Національної наукової медичної бібліотеки України та знайомство з досвідом їх роботи.

Початок роботи  21 травня в 11.00 год. в Державній бібліотеці України для юнацтва.

Оргкомітет


VІІ Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва»

опубліковано 6 лист. 2017 р., 05:12 Людмила Виноградова   [ оновлено 26 лист. 2017 р., 13:34 користувачем Tatyana Yakushko ]

 22 листопада  2017 р. Державна бібліотека України для юнацтва проводить VІІ Школу професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва».

          У Програмі Школи передбачено обговорення наступних  питань:

 •          інноваційні процеси: технології, стиль роботи, позиції бібліотеки, партнери;
 •          нові акценти медіаграмотності;
 •          креативне планування  2018.

Місце проведення: м. Київ, просп. Голосіївський, 122, Державна бібліотека України для юнацтва. Початок роботи о10-й год.

Запрошуємо бажаючих.

 

Адміністрація


Я пишу радіодиктант!

опубліковано 5 лист. 2017 р., 11:44 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 25 лист. 2017 р., 12:53 користувачем Tatyana Yakushko ]

Дев'ятого листопада відзначається День української писемності та мови. 
За багаторічною традицією, цього дня на Українське радіо - ua:суспільне відбувається масштабна акція - радіодиктант національної єдності.
Фахівці Державної бібліотеки України для юнацтва долучаються до написання цьогорічного радіодиктанту та запрошують читачів писати разом. 
Старт акції о 12-00. Початок написання диктанту о 12-30 
Школа керівника-2017 «Юнацькі бібліотеки в європейському контексті»

опубліковано 26 жовт. 2017 р., 05:38 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 жовт. 2017 р., 06:14 ]

19-20 жовтня 2017 року проводилася Школа керівника "Юнацькі бібліотеки в європейському контексті",  ініційована та організована Державною бібліотекою України для юнацтва.Школа керівника «Юнацькі бібліотеки в європейському контексті» (2017)

опубліковано 9 жовт. 2017 р., 04:37 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 13 жовт. 2017 р., 04:08 ]

19-20 жовтня 2017 р. на базі Державної бібліотеки для юнацтва проводитиметься 
Школа керівника «Юнацькі бібліотеки в європейському контексті». 


Тема зумовлюється необхідністю адаптації юнацьких та молодіжних бібліотек України до європейських стандартів роботи.

Програма передбачає обговорення наступних питань:

– вплив євроінтеграційних процесів на діяльність бібліотек України для юнацтва, молоді;

– вимоги керівника бібліотеки до фахівців щодо поширення знань про євроінтеграцію;

– бібліотеки Європи та України: спільне та особливе.

Початок роботи Школи 
19 жовтня об 11.00. 
(м. Київ, просп. Голосіївський, 122)

Довідки за тел. 456-81-81; 
067-971-32-56. Тетяна Сопова

Проблемне навчання "Мистецький дивосвіт бібліотек"

опубліковано 6 черв. 2017 р., 06:15 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 7 лип. 2017 р., 01:50 користувачем Людмила Виноградова ]

Під такою назвою 22-26 травня 2017 р. проходило проблемне навчання фахівців відділів мистецтв обласних бібліотек України для юнацтва, молоді. 

Відповідно до планів роботи Міністерства культури України, Державної бібліотеки України для юнацтва та Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, для учасників були підготовлені не тільки змістовні виступи, а й взагалі насичена програма.

Присутніх привітав директор ДБУ для юнацтва Г. А. Саприкін.

Презентацію на тему «Молодь → Бібліотека → Мистецтво: грані взаємодії» представила заступник директора з науково-методичної роботи Т. П. Сопова.
Про різноманіття культурно-мистецьких заходів юнацьких бібліотек розповіла на підставі звітів за 2016 р. головний методист Л. В. Рабаданова. Її колега О. М. Дубик проаналізувала друковані видання з питань мистецтва, підготовлені бібліотеками юнацької мережі.
Неординарним був виступ заступника директора з інформаційних технологій Т. О. Якушко, яка поінформувала присутніх про веб-ресурси і програму Canva.

«Віртуальний музей як засіб ознайомлення з мистецтвом у бібліотеках» – такою була тема завідувача відділу роботи з електронними ресурсами Л. Г. Виноградової.

Учасники отримали щойно виданий покажчик «Благословенна та держава, що має відданих синів», який представила головний бібліограф відділу інформаційно-бібліографічної роботи Г. М. Буркацька.

Інтригою першого дня навчання став тренінг «Мистецтво самопізнання», який провела завідувач науково-методичного відділу Н. І. Гуцул.

Мистецтвознавець із Національного університету «Києво-Могилянська академія» Д. Клочко представила онлайн-версію багаторічної праці В. Шевчука та Ю. Іванченка «Київський Атеней», присвяченої пам’яткам українського бароко і відомим живописцям та будівничим XVII-XVIII ст. Книга майже двадцять років зберігалася лише в рукописі. Цього року, за сприяння Києво-Могилянської бізнес-школи, вона, нарешті, побачила світ.

Завершився день моновиставою пам’яті Василя Стуса «Верни до мене, пам’яте моя» у виконанні актора театру «Перетворення» К. Булкіна.
Фахівці отримали можливість відвідати декілька бібліотек та інших установ: Педагогічний музеї України, бібліотеку ім. Є. Кравченка ОЦІУМ51, Національну бібліотеку України ім. В. Вернадського, Національну бібліотеку України для дітей, бібліотеку ім. П. Панча, Французький інститут.

В останній день навчання слухачі отримали багато корисної інформації від С. І. Барабаш (Науково-технічна бібліотека ім. Г. Денисенка Національного університету «Київський політехнічний інститут»), О. В. Башун (головного редактора журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика»), О. Р. Копієвської (кафедра арт-менеджменту та івент-технологій НАКККІМ).

Завідувач відділу мистецтв ДБУ для юнацтва А. В. Острова провела методичні посиденькі «Мій Мусейон».

Цього ж дня учасники зустрілися з українською письменницею Боісідою, яка представила свою книгу «Дивовиддя про святих русалок», із перекладачем О. Ураловою, яка презентувала перший повний переклад книжки Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник», і з перекладачем японської книги Кендзі Міядзава «Ресторан, де виконують побажання» І. Дубінським. 
Опитування фахівців після навчання свідчить: колеги залишилися задоволеними виступами доповідачів, екскурсіями до інших закладів культури та освіти і використовуватимуть набутий досвід у своїй роботі.


Аліна Острова, 
зав. відділу мистецтв 
Державної бібліотеки України для юнацтва

2017 Проблемне навчання фахівців відділів мистецтв обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «МИСТЕЦЬКИЙ ДИВОСВІТ БІБЛІОТЕК»

опубліковано 11 трав. 2017 р., 02:16 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 4 лют. 2018 р., 11:04 ]


 22-26 травня 2017 року  відбудеться проблемне навчання фахівців відділів мистецтв обласних  бібліотек України для юнацтва та молоді, організоване Міністерством культури України, Державною бібліотекою України для юнацтва та за участю Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Тел. для довідок: (044) 456-81-81; (063) 106-78-90 Тетяна Сопова 
(заступник директора Державної бібліотеки України для юнацтва)1-10 of 17