Післямова XVIII виставки-форуму "Українська книга на Одещині". Всеукраїнський молодіжний бібліокараван "Читай, юність!"

опубліковано 23 черв. 2017 р., 07:20 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 23 черв. 2017 р., 07:26 ]

«Читай, юність!» 

 

            Відповідно до плану роботи Міністерства культури України, у рамках XVIII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», що відбулася 9-11 червня (співорганізатори: Українська організація видавців та книгорозповсюджувачів, Одеська національна наукова бібліотека), уперше було проведено Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!». Його ініціювала Державна бібліотека України для юнацтва, а  організаційні питання взяла на себе Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. Маяковського. У бібліокаравані брали участь директори, заступники директорів, провідні фахівці Державної та обласних юнацьких бібліотек.

           Виставка-форум виявилася корисною для книговидавців,  книгорозповсюджувачів, бібліотекарів, читачів.  Під час неї працівники кількох десятків видавництв із усіх куточків України презентували широке коло книг найрізноманітнішої тематики (від фізики і графічного дизайну до історії і мистецтвознавства) і, звичайно, найновішу художню літературу, у т. ч. для юнацтва та дітей.

           Що стосується безпосередньо бібліокаравану «Читай, юність!», то розпочався він екскурсією Одеською ОБЮ ім. В. Маяковського, де директори Волинської ОБЮ А. Єфремова, Рівненської ОБМ  С. Патрикей та заступник директора Полтавської ОБЮ  ім. О. Гончара С. Сичова представили «літературні мапи» своїх областей. І, звичайно, відволікла від професійних і житейських турбот, дозволила «розслабитись» зустріч із одеським письменником, журналістом, корифеєм гумору В.Хаїтом та його петербурзьким колегою, письменником, поетом, ведучим дитячого радіо С.Махотіним.

           Окремо варто зупинитися на виїзному круглому столі «Шляхи співпраці та координація зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації української книги та читання серед молоді», модераторами якого були: О. Бельницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи Одеської ННБ, О. Афонін, президент Українська організація видавців та                               книгорозповсюджувачів, Г. Саприкін, директор ДБУ для юнацтва.  На круглому столі, який відбувся на базі Березівської ЦРБ, обговорювалися такі актуальні питання, як роль читання в культурному розвитку нації, державна політика залучення молоді до читання в Україні та за кордоном, динаміка читацького попиту молоді, популяризація читання за допомогою ЗМІ і з використанням Інтернету, взаємодія владних структур, бібліотек, книговидавців і книгорозповсюджувачів в розвитку читання. Оригінальними були презентації всіх заявлених спікерів.

           Незмінний елемент подібних заходів, важливий з точки зору фахового зростання бібліотекарів – професійне спілкування: і офіційне, і «в колі друзів».

           Ці три дні в Одесі справили на всіх присутніх незабутнє враження. Vivat, Odessa!

Comments