Семінари, фестивалі, форуми та ін.


Всеукраїнський молодіжий бібліокараван "Читай, юність!"

опубліковано 28 трав. 2021 р., 02:00 Людмила Гелбутовская   [ оновлено 7 черв. 2021 р., 00:08 ]

Запрошуємо в Бібліокараван! 

Відповідно до Плану роботи Державної бібліотеки України для юнацтва 15-16 червня  2021 р.  на базі Миколаївської  обласної бібліотеки для юнацтва відбудеться Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!».

Бібліокараван об’єднує міста України та бібліотеки, просуваючи читання, популяризуючи українську літературу, письменників та спрямований на підвищення інтересу громади до бібліотек, бібліотечних послуг, ресурсів та їх популяризацію.

В Програмі Бібліокаравану:

          - залучення до читання: нові ідеї і форми популяризації в юнацьких бібліотеках ;

          - зустрічі з українськими  літераторами;

         -  блок «Кращі бібліотечні практики України з просування читання серед молоді».

Видео из Google Документов
Видео из Google Документов 

Оргкомітет

Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!»

опубліковано 15 трав. 2019 р., 03:35 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 30 трав. 2019 р., 06:37 ]

13-14 червня 2019 р. за ініціативи Державної бібліотеки України для юнацтва на базі Харківської обласної бібліотеки для юнацтва відбудеться Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!».

В Програмі Бібліокаравану:

- інформаційна сесія «Wow-ефект: кращі практики популяризації читання»;
- зустрічі з харківськими літераторами;
- панельна дискусія «Молодь, читання, бібліотеки, майбутнє: відверта розмова про те, чого очікувати і куди рухатися»;
- вільний мікрофон – обмін думками і враженнями.

Початок роботи о 10.00 в Харківській ОБЮ (просп. Ювілейний, 49/8).

Запрошуємо видавців, письменників, фахівців бібліотечної галузі, читачів.

За додатковою інформацією звертатися:

Сопова Тетяна, тел. 067-971-32-56
E-mail: metoda2017@gmail.com«Бібліотек@ – творимо свободу»

опубліковано 1 жовт. 2018 р., 09:14 Державна бібліотека України для юнацтва

У межах 25-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» 19-22 вересня 2018 р відбувся IX Львівський міжнародний бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією.
Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – творимо свободу».Бібліотека для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та нові функції

опубліковано 19 квіт. 2018 р., 06:37 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 19 квіт. 2018 р., 07:23 ]

23-25 квітня 2018 р.
Державна бібліотека України для юнацтва на базі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва організує Всеукраїнський круглий стіл «Бібліотека для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та нові функції».

Організатори: 
 • Міністерство культури України, 
 • Державна бібліотека України для юнацтва, 
 • Львівської обласної бібліотеки для юнацтва. 
Початок роботи заходу о 15.00 в Львівській обласній бібліотеці 
 (пл. Ринок, 9).

Оргкомітет


Медіаграмотність у сучасному суспільстві: науково-практичний семінар (15 березня 2018 р.)

опубліковано 30 січ. 2018 р., 03:36 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 19 бер. 2018 р., 07:11 ]

 

15 березня 2018 року
відбувся науково-практичний семінар«Медіаграмотність у сучасному суспільстві», організаторами якого виступили Державна бібліотека України для юнацтва, Київський національний університет культури і мистецтв, Українська бібліотечна асоціація, Студентська секція Української бібліотечної асоціації.
Відео Документів Google15 березня 2018 року
 
на базі Державної бібліотеки України для юнацтва відбудеться Науково-практичний семінар "Медіаграмотність у сучасному суспільстві"

Запрошуємо до участі студентів і фахівці бібліотечної, інформаційної та архівної справи та всіх зацікавлених осіб.

Натисніть на кнопку  та додайте подію до свого календаря, ви отримуєте нагадування про подію на e-mail

Програма науково-практичного семінару


Умови участі

«Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної»

опубліковано 22 серп. 2017 р., 11:14 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 10 вер. 2017 р., 02:15 користувачем Tatyana Yakushko ]

VIII Львівський міжнародний бібліотечний форум

У межах 24-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбудеться VІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум (13-16 вересня 2017 р.), організований Українською бібліотечною асоціацією.

Цьогорічна тема Бібліотечного форуму: «Бібліотек@ – від ідеальної до ефективної».

Програма.У програмі Форуму:

 • міжнародна науково-практична конференція з актуальних проблем розвитку бібліотечної справи, пленарне засідання «Золотий перетин бібліотеки», світові бібліотечні тренди;
 • студія «Бібліохакатон» – інтенсивна згуртована робота учасників Форуму над створенням нових нетрадиційних бібліотечних сервісів;
 • студія «Бібліотеки і новинна грамотність» – звідки сьогодні люди дізнаються про новини? Як бібліотеки можуть допомогти своїм користувачам орієнтуватися у потоці фейкових новин, пропаганди, чуток, реклами, навчити їх відділяти факти від вимислу? Що має робити бібліотека, щоби допомогти користувачам стати підготовленими споживачами новинної інформації? Про це йтиметься під час панельної презентації, в якій візьмуть участь українські і американський фахівці;
 • студія «Адвокація» – цей захід спрямований на підвищення активності бібліотечного сектору у реалізації Порядку денного ООН до 2030 р. і Глобальних цілей сталого розвитку. Цілі сталого розвитку – важливий механізм для бібліотечної адвокації. Бібліотечній спільноті в Україні важливо включити бібліотеки до порядку денного при розробці національних і регіональних планів розвитку; показати, як бібліотечні послуги (існуючі та нові) сприяють і сприятимуть реалізації цілей сталого розвитку; довести цінність бібліотек для всіх сфер життя людини і життєдіяльності суспільства. Учасники студії розглянуть шляхи підвищення обізнаності уряду та громадськості щодо ролі бібліотек у цих процесах, обговорять можливості ефективного партнерства бібліотек з урядовими структурами та іншими організаціями у реалізації національних стратегій і програм;
 • студія «Освіта» – усі бажаючі професіонали та майбутні фахівці інформаційної, бібліотечної та архівної справи можуть приєднатися до дискусії з питань формування навчального простору інформаційно-бібліотечної освіти. Як сьогодні розвивається спеціальність? Яке майбутнє дистанційної освіти та змішаного навчання? Академічна мобільність і міжнародне співробітництво, партнерство із представниками інформаційного бізнесу – ці та багато інших питань на часі!
 • студія «Технології» – науково-практичний семінар «Хмарні технології в бібліотеці»;
 • студія «Покоління Z» – молоді батьки і просто молоді, ті, кого називають поколінням Z. Чи є в їхньому житті місце для бібліотеки? Як бібліотека може прийти до тих, чиє життя нерозривно пов'язано з Інтернет? На це питання спробують відповісти молоді бібліотекарі. Креативні ідеї, бурхливе обговорення, пошук нестандартних підходів – студія «Покоління Z» запрошує!
 • студія «Ефективна бібліотека = бібліотека ідеальна: невигадані історії» – сторітеллінг від учасників Форуму;
 • студія «Дизайн сучасної бібліотеки» – презентація проектів переможців конкурсу на інноваційне оформлення бібліотечного приміщення від Goethe Institut в Україні. Сучасна бібліотека розглядається як привабливе місце для навчання та спілкування;
 • професійні дискусії «Тріада буття: видавництво, бібліотека, читач», «Академічна доброчесність: компетентності бібліотекарів»;
 • дебати «Бібліотека знань vs бібліотека емоцій» – якою ви бачите свою бібліотеку: місцем, де здобуваються знання, чи садом муз і поезій? Давайте посперечаємось і спробуємо знайти оптимальний варіант. Запрошуємо читачів, бібліотекарів і не тільки;
 • ярмарок ідей «Все про Європу в бібліотеках» – як цікаво і захоплююче розповісти своїм громадам і спільнотам про Європу? Що таке європейські цінності і наскільки вони близькі українцям? Які сучасні виклики постають перед європейськими державами і на нашому шляху до євроінтеграції? Обміняймося досвідом роботи центрів і пунктів європейської інформації в українських бібліотеках!

Запрошуємо на:

 • зустрічі з ключовими спікерами та «зірковими» учасниками;
 • професійні екскурсії;
 • вуличні акції;
 • «змістовне» дозвілля.

Форум – це місце зустрічі керівників та провідних фахівців бібліотек, науковців, викладачів вищих навчальних закладів, видавців, авторів, читачів, провайдерів інформаційних послуг, членів та партнерів Української бібліотечної асоціації.


Локації VIII Львівського міжнародного бібліотечного форуму


Бібліотечний форум_таймлайнПіслямова XVIII виставки-форуму "Українська книга на Одещині". Всеукраїнський молодіжний бібліокараван "Читай, юність!"

опубліковано 23 черв. 2017 р., 07:20 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 23 черв. 2017 р., 07:26 ]

«Читай, юність!» 

 

            Відповідно до плану роботи Міністерства культури України, у рамках XVIII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», що відбулася 9-11 червня (співорганізатори: Українська організація видавців та книгорозповсюджувачів, Одеська національна наукова бібліотека), уперше було проведено Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!». Його ініціювала Державна бібліотека України для юнацтва, а  організаційні питання взяла на себе Одеська обласна бібліотека для юнацтва ім. В. Маяковського. У бібліокаравані брали участь директори, заступники директорів, провідні фахівці Державної та обласних юнацьких бібліотек.

           Виставка-форум виявилася корисною для книговидавців,  книгорозповсюджувачів, бібліотекарів, читачів.  Під час неї працівники кількох десятків видавництв із усіх куточків України презентували широке коло книг найрізноманітнішої тематики (від фізики і графічного дизайну до історії і мистецтвознавства) і, звичайно, найновішу художню літературу, у т. ч. для юнацтва та дітей.

           Що стосується безпосередньо бібліокаравану «Читай, юність!», то розпочався він екскурсією Одеською ОБЮ ім. В. Маяковського, де директори Волинської ОБЮ А. Єфремова, Рівненської ОБМ  С. Патрикей та заступник директора Полтавської ОБЮ  ім. О. Гончара С. Сичова представили «літературні мапи» своїх областей. І, звичайно, відволікла від професійних і житейських турбот, дозволила «розслабитись» зустріч із одеським письменником, журналістом, корифеєм гумору В.Хаїтом та його петербурзьким колегою, письменником, поетом, ведучим дитячого радіо С.Махотіним.

           Окремо варто зупинитися на виїзному круглому столі «Шляхи співпраці та координація зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації української книги та читання серед молоді», модераторами якого були: О. Бельницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи Одеської ННБ, О. Афонін, президент Українська організація видавців та                               книгорозповсюджувачів, Г. Саприкін, директор ДБУ для юнацтва.  На круглому столі, який відбувся на базі Березівської ЦРБ, обговорювалися такі актуальні питання, як роль читання в культурному розвитку нації, державна політика залучення молоді до читання в Україні та за кордоном, динаміка читацького попиту молоді, популяризація читання за допомогою ЗМІ і з використанням Інтернету, взаємодія владних структур, бібліотек, книговидавців і книгорозповсюджувачів в розвитку читання. Оригінальними були презентації всіх заявлених спікерів.

           Незмінний елемент подібних заходів, важливий з точки зору фахового зростання бібліотекарів – професійне спілкування: і офіційне, і «в колі друзів».

           Ці три дні в Одесі справили на всіх присутніх незабутнє враження. Vivat, Odessa!

XVIІI Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»

опубліковано 29 трав. 2017 р., 08:31 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 1 черв. 2017 р., 03:25 ]

9-11 червня 2017 р. відбудеться XVIІI Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» 


Організатори: Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Одеська національна наукова бібліотека. 

Програма XVIІI Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»

Початок роботи виставки-форуму о 10.00 в Одеській національній науковій бібліотеці (вул. Пастера, 13, головний корпус).

Запрошуємо відвідати 10 червня 2017 р. в рамках форуму Круглий стіл "Шляхи співпраці та координації зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації Української книги та читання серед молоді".

1-8 of 8