Переможці всеукраїнського конкурсу буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі".

опубліковано 12 січ. 2014 р., 06:26 Людмила Виноградова   [ оновлено 11 лют. 2014 р., 02:18 ]
Всеукраїнський конкурс буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі" (2013)
Плей-лист відеороликів, підготовлених до всеукраїнського конкурсу буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі Ви можете переглянути на відео-каналі Державної бібліотеки України для юнацтва за посиланням: "Конкурс буктрейлерів".

Останнім часом неабиякої популярності набув такий засіб просування читання та реклами літературних творів, як створення буктрейлерів – коротких відеороликів за мотивами книжок. Фестивалі буктрейлерів проводяться в Америці, Європі та сусідніх державах.

28 листопада 2013 р. Державний заклад «Державна бібліотека України для юнацтва» за участі Української бібліотечної асоціації (УБА) провів Фестиваль буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі». Не буде перебільшенням сказати, що захід подібного рівня проходив в Україні вперше.

У Конкурсі брали участь представники 19 регіонів нашої держави, а саме: АР Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Черкаської областей.

Усього на Конкурс надійшло і було розміщено на YouTube 193 буктрейлери. Відповідно до умов Конкурсу, представлених на сайті Бібліотеки, з них для подальшої участі було відібрано 61 буктрейлер.

Із вступним словом до учасників Конкурсу звернувся директор ДЗ «ДБУ для юнацтва», кандидат педагогічних наук, доцент Георгій Саприкін. Представлені буктрейлери жваво обговорювали й оцінювали члени журі: відомий письменник, викладач, член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, голова журі Андрій Курков; начальник комерційного відділу Національної кінематеки України «Київнаукфільм», член Національної Спілки кінематографістів України Єлізавета Плєсконос; представник фірми KVAD-PRODUСTION Олексій Островий; співробітник «ДБУ для юнацтва» Наталія Малік. Окрім того, роботи оцінювали начальник управління Державного агентства України з питань кіно Станіслав Притула, PR-менеджер УБА Оксана Бояринова, арт-директор Міжнародного благодійного фонду «Дар надії» Катерина Сапожкова.

Ірина Шевченко, президент Української бібліотечної асоціації
На фестивалі були також присутні: президент УБА Ірина Шевченко; редактори журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» Валентина Здановська та Світлана Бабич; директори обласних бібліотек України для юнацтва (молоді), переможці Конкурсу.

За наслідками перегляду буктрейлерів Оргкомітет та журі відзначили 2 відеоролики першими преміями, 3 – другими, 4 – третіми. 5 буктрейлерів отримали заохочувальні призи, а один був нагороджений спеціальним призом «Клубу сімейного дозвілля» .

Перші місця посіли: Наталя Піщенко (Білицька МЦБС, Донецька область) за буктрейлер за романом «Три товариші» Еріха Марії Ремарка, та колектив Чугуївської міської бібліотеки для юнацтва (Харківська область) за відеоролик за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Друге місце отримали: Алла Глусь (Одеська ОБЮ ім. В. Маяковського) за буктрейлер на драму Івана Франка «Украдене щастя»; Наталія Волощенко (Черкаська ОБЮ ім. В Симоненка) за ролик, присвячений книзі «Я так її, я так люблю» Тараса Шевченка, Наталія Карпенко (ЦМБ, м. Євпаторія) за буктрейлер на роман «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда.

Трете місце вибороли: Тетяна Кір’якулова (ЦБ ім. В. Короленка, м. Маріполь) за відеокліп на повість-казку «Драконів перевертень» Євгенії Вітушко; колектив Полтавської ОБЮ ім. Олеся Гончара за образне відтворення його книги «Земля гуде» та Ольга Галенко (Кам’янець-Подільска міська бібліотека-філія №6 для дітей) за представлення на екрані казки «Малий і Карлсон, що живе на даху» Астрід Ліндгрен.

Заохочувальні призи одержали: Марина Місюк, Волинська ОБЮ (буктрейлер за книгою «Маска» Володимира Лиса); Наталія Кутакова, Дніпропетровська ОБМ ім. М. Свєтлова (відеоролик за твором «Син України» Валентина Злотопольця і Ігоря Федіва); Марина Тарасюк, ЦБС м. Коростень, Житомирська область (відеокліп за оповіданням «Чорнобильські поневіряння Бучі» Віктора Васильчука); Ірина Позднякова, Алчевська ЦМБ, Луганська область (буктрейлер за твором «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю» Ірен Роздобудько) та Ніна Ільченко і Юлія Цвігун, «Сумська ОУНБ ім. Н. Крупської» (відеокліп за книгою поезій «Річка Геракліта» Ліни Костенко).

Спеціальним призом Клубу сімейного дозвілля» було нагороджено колектив Шполянської ЦРБ (Черкаська область) за буктрейлер на книгу Світлани Талан «Коли ти поруч».

Переможці отримали цифрові фоторамки, фотоштативи, карти пам’яті, флешки, книги від видавництва «Фоліо» та інші подарунки.

Спонсорами Конкурсу були охоронна фірма «Ратибор-техно», Українська бібліотечна асоціація.

Приємним для переможців було вітання від читачки ДБУ для юнацтва, вокалісти, студентки Національного університету культури і мистецтв Ілони Радченко.

Ці роботи зацікавили організаторів Конкурсу та присутніх оригінальністю рішення, філософським змістом, ліричністю, а деякі – глибоким патріотизмом.

Державна бібліотека України для юнацтва
На завершення досвідчені Андрій Курков і Єлізавета Плєсконос та молоді Олексій Островий і Наталія Малік дали професійну характеристику творчих робіт учасників Конкурсу, підкреслили важливість подібних заходів.

Керівники обласних бібліотек України для юнацтва (молоді) поділились інформацією про те, як проходили Конкурси на місцевому рівні, а переможці – своїми творчими задумами.

За результатами анкетування соціологічної служби ДЗ «ДБУ для юнацтва» Конкурс буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі» отримав високу оцінку учасників.