Конкурси


Результати Всеукраїнського конкурсу методичних видань «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях

опубліковано 16 бер. 2021 р., 04:29 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 16 бер. 2021 р., 04:38 ]


Всеукраїнський конкурс «Успішні бібліотечні програми для молоді»

опубліковано 12 бер. 2019 р., 04:39 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 21 січ. 2020 р., 06:17 користувачем Людмила Гелбутовская ]

Завершився всеукраїнський конкурс серед бібліотекарів "Успішні бібліотечні програми для молоді" .

Конкурс проводився 1 березня-31 жовтня 2019 р. 

Розгляд конкурсних робіт відбувся 1 листопада 2019р.

I тур – регіональний рівень – березень-вересень;

II тур – відбірковий – жовтень, м. Київ.

П’ять номінацій: 
 • «Знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо»; 
 • «Інтернет від А до Я»; 
 • «Подія року»; 
 • «Територія професіоналізму»; 
 • «Бібліотека – Храм культури й добра». 
Конкурсні роботи подаються у вигляді рефератів, сценаріїв, мультимедійних презентацій, мультимедіапродуктів тощо.

Конкурсна робота може бути виконана у форматі:
 • короткометражного фільму (відеоролика); 
 • віртуальної виставки; 
 • електронного рекомендованого покажчика літератури. 
Час перегляду мультимедіапродукту – до 10 хвилин.

Документ GoogleВітайте переможців Всеукраїнського конкурсу "Видання ОБЮ, ОБМ" (2016 р.) !

опубліковано 29 лист. 2016 р., 01:11 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 8 груд. 2016 р., 02:15 користувачем Людмила Виноградова ]

Галина Буркацька, головний бібліограф 
ДБУ для юнацтва, член журі 


З метою підвищення якості, актуальності і популяризації видавничої продукції мережі бібліотек для юнацтва, молоді у 2016 р. Державна бібліотека України для юнацтва ініціювала та провела Всеукраїнський конкурс «Видання року ОБЮ, ОБМ».
Умови та порядок проведення Конкурсу були визначені Положенням, опублікованим у першому номері інформаційного вісника «Бібліосвіт» за цей рік та на сайті бібліотеки. Регіональні, районні, сільські книгозбірні активно відгукнулись на ініціативу. На Конкурс надійшло 100 друкованих і електронних видань із 14 областей України (у номінації «Методичний матеріал» – 36; у номінації «Інформаційний вісник» – 32; у номінації «Дайджест» – 17; у номінації «Бібліографічне видання» – 15).

Для оцінки якості поданих на Конкурс видань було створено компетентне журі з фахівців ДБУ для юнацтва та філологів.


Розглядалися не всі надіслані видання, оскільки 27 із них вийшли у 2016 р., а відповідно до Положення до участі допускалася лише видавнича продукція 2015 р. Оцінивши надіслані матеріали за критеріями актуальності теми, інноваційності, суспільної і професійної значущості, оригінальності оформлення, змістовності матеріалу, журі визначило переможцями: 

– у номінації «Методичний матеріал»:

І місце – видання «Україна – ЄС: зводимо мости» Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва;

ІІ місце – видання «Складові успіху: рекламна діяльність бібліотек» Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва;

ІІІ місце – видання «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ» Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара;

– у номінації «Інформаційний вісник»:


І місце – не посіло жодне видання;

ІІ місце – видання «Натхненні юністю» Обласної бібліотеки для юнацтва Житомирської обласної ради;

ІІІ місце – видання «Бібліотечна веселка» Широківськівської районної бібліотеки Дніпропетровської області;

- у номінації «Дайджест»:

І місце – видання «Національно-патріотичне виховання – пріоритетний напрям цілісної виховної системи загальн
оосвітнього навчального закладу» Волинської обласної бібліотеки для юнацтва;

ІІ місце – видання «У фарбах і граніті. Образ Василя Симоненка в образотворчому мистецтві» Обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка Черкаської обласної ради;

ІІІ місце – видання «Життя, мов спалах: пантеон Маневиччини» Маневицької районної ЦБС Волинської області;

- у номінації «Бібліографічне видання»:

І місце – видання «Анатолій Семенюк: Люблю цей світ» Ковельської ЦРБ Волинської області;

ІІ місце – видання «Фіалковий візерунок душі» Рівненської обласної бібліотека для молоді;

ІІІ місце – видання «Шукачі правди і свободи» Полтавської обласної бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара.


Також журі вирішило відзначити Подяками бібліотеки, видання яких заслуговують на увагу:

 1. Міську бібліотеку-філію № 2 Знам’янської міської ЦБС Кіровоградської області за бібліографічне видання «Історія України в романах»; 
 2. Виноградівську ЦРБ Закарпатської області за методичне видання «Традиції + інновації = сучасна бібліотека»; 
 3. Бібліотеку-філію № 8 для юнацтва Олександрійської міської ЦБС Кіровоградської області за методичне видання «Будні неКласичних бібліотекарів»; 
 4. Ківерцівську ЦРБ Волинської області за інформаційне видання «Бібліосвіт: інформаційний вісник Ківерцівської ЦБС»; 
 5. Полтавську обласну бібліотеку для юнацтва ім. Олеся Гончара за бібліографічну розвідку «Пророк з Полтавського краю»; 
 6. Харківську обласну бібліотеку для юнацтва за видання «Ми такі різні. Молодіжні субкультури»: путівник по інтернет-ресурсам. 

Видання, що стали переможцями, виконані на високому рівні, приємно вразили журі та можуть слугувати прикладом у видавничій діяльності інших бібліотек.

Нагородження переможців Конкурсу відбулося 23 листопада 2016 р. в Державній бібліотеці України для юнацтва.

Вітаємо переможців конкурсу!

Положення про Всеукраїнський конкурс "Видання року ОБЮ, ОБМ" (2016 р.)

опубліковано 29 лист. 2016 р., 00:56 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 29 лист. 2016 р., 01:23 ]


Переможці всеукраїнського конкурсу буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі".

опубліковано 12 січ. 2014 р., 06:26 Людмила Виноградова   [ оновлено 11 лют. 2014 р., 02:18 ]

Всеукраїнський конкурс буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі" (2013)
Плей-лист відеороликів, підготовлених до всеукраїнського конкурсу буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі Ви можете переглянути на відео-каналі Державної бібліотеки України для юнацтва за посиланням: "Конкурс буктрейлерів".

Останнім часом неабиякої популярності набув такий засіб просування читання та реклами літературних творів, як створення буктрейлерів – коротких відеороликів за мотивами книжок. Фестивалі буктрейлерів проводяться в Америці, Європі та сусідніх державах.

28 листопада 2013 р. Державний заклад «Державна бібліотека України для юнацтва» за участі Української бібліотечної асоціації (УБА) провів Фестиваль буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі». Не буде перебільшенням сказати, що захід подібного рівня проходив в Україні вперше.

У Конкурсі брали участь представники 19 регіонів нашої держави, а саме: АР Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Черкаської областей.

Усього на Конкурс надійшло і було розміщено на YouTube 193 буктрейлери. Відповідно до умов Конкурсу, представлених на сайті Бібліотеки, з них для подальшої участі було відібрано 61 буктрейлер.

Із вступним словом до учасників Конкурсу звернувся директор ДЗ «ДБУ для юнацтва», кандидат педагогічних наук, доцент Георгій Саприкін. Представлені буктрейлери жваво обговорювали й оцінювали члени журі: відомий письменник, викладач, член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, голова журі Андрій Курков; начальник комерційного відділу Національної кінематеки України «Київнаукфільм», член Національної Спілки кінематографістів України Єлізавета Плєсконос; представник фірми KVAD-PRODUСTION Олексій Островий; співробітник «ДБУ для юнацтва» Наталія Малік. Окрім того, роботи оцінювали начальник управління Державного агентства України з питань кіно Станіслав Притула, PR-менеджер УБА Оксана Бояринова, арт-директор Міжнародного благодійного фонду «Дар надії» Катерина Сапожкова.

Ірина Шевченко, президент Української бібліотечної асоціації
На фестивалі були також присутні: президент УБА Ірина Шевченко; редактори журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» Валентина Здановська та Світлана Бабич; директори обласних бібліотек України для юнацтва (молоді), переможці Конкурсу.

За наслідками перегляду буктрейлерів Оргкомітет та журі відзначили 2 відеоролики першими преміями, 3 – другими, 4 – третіми. 5 буктрейлерів отримали заохочувальні призи, а один був нагороджений спеціальним призом «Клубу сімейного дозвілля» .

Перші місця посіли: Наталя Піщенко (Білицька МЦБС, Донецька область) за буктрейлер за романом «Три товариші» Еріха Марії Ремарка, та колектив Чугуївської міської бібліотеки для юнацтва (Харківська область) за відеоролик за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Друге місце отримали: Алла Глусь (Одеська ОБЮ ім. В. Маяковського) за буктрейлер на драму Івана Франка «Украдене щастя»; Наталія Волощенко (Черкаська ОБЮ ім. В Симоненка) за ролик, присвячений книзі «Я так її, я так люблю» Тараса Шевченка, Наталія Карпенко (ЦМБ, м. Євпаторія) за буктрейлер на роман «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда.

Трете місце вибороли: Тетяна Кір’якулова (ЦБ ім. В. Короленка, м. Маріполь) за відеокліп на повість-казку «Драконів перевертень» Євгенії Вітушко; колектив Полтавської ОБЮ ім. Олеся Гончара за образне відтворення його книги «Земля гуде» та Ольга Галенко (Кам’янець-Подільска міська бібліотека-філія №6 для дітей) за представлення на екрані казки «Малий і Карлсон, що живе на даху» Астрід Ліндгрен.

Заохочувальні призи одержали: Марина Місюк, Волинська ОБЮ (буктрейлер за книгою «Маска» Володимира Лиса); Наталія Кутакова, Дніпропетровська ОБМ ім. М. Свєтлова (відеоролик за твором «Син України» Валентина Злотопольця і Ігоря Федіва); Марина Тарасюк, ЦБС м. Коростень, Житомирська область (відеокліп за оповіданням «Чорнобильські поневіряння Бучі» Віктора Васильчука); Ірина Позднякова, Алчевська ЦМБ, Луганська область (буктрейлер за твором «Я знаю, що ти знаєш, що я знаю» Ірен Роздобудько) та Ніна Ільченко і Юлія Цвігун, «Сумська ОУНБ ім. Н. Крупської» (відеокліп за книгою поезій «Річка Геракліта» Ліни Костенко).

Спеціальним призом Клубу сімейного дозвілля» було нагороджено колектив Шполянської ЦРБ (Черкаська область) за буктрейлер на книгу Світлани Талан «Коли ти поруч».

Переможці отримали цифрові фоторамки, фотоштативи, карти пам’яті, флешки, книги від видавництва «Фоліо» та інші подарунки.

Спонсорами Конкурсу були охоронна фірма «Ратибор-техно», Українська бібліотечна асоціація.

Приємним для переможців було вітання від читачки ДБУ для юнацтва, вокалісти, студентки Національного університету культури і мистецтв Ілони Радченко.

Ці роботи зацікавили організаторів Конкурсу та присутніх оригінальністю рішення, філософським змістом, ліричністю, а деякі – глибоким патріотизмом.

Державна бібліотека України для юнацтва
На завершення досвідчені Андрій Курков і Єлізавета Плєсконос та молоді Олексій Островий і Наталія Малік дали професійну характеристику творчих робіт учасників Конкурсу, підкреслили важливість подібних заходів.

Керівники обласних бібліотек України для юнацтва (молоді) поділились інформацією про те, як проходили Конкурси на місцевому рівні, а переможці – своїми творчими задумами.

За результатами анкетування соціологічної служби ДЗ «ДБУ для юнацтва» Конкурс буктрейлерів «Оживають герої на екрані у рекламі» отримав високу оцінку учасників.

Склад журі всеукраїнського конкурсу буктрейлерів

опубліковано 12 січ. 2014 р., 05:46 Людмила Виноградова   [ оновлено 12 січ. 2014 р., 06:00 ]

Всеукраїнський конкурс буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі"
Склад журі всеукраїнського конкурсу
"Оживають герої на екрані у рекламі"

   ПІБ  Назва організації  Посада
 1 Курков Андрій Юрійович Сучасний український письменник Голова
 2 Притула Станіслав Вікторович Управління державного регулювання та реалізації кінопроектів державного кіно України (Державне агентство України з питань кіно)  Начальник управління
 3 Бояринова Оксана Євгенівна  Українська Бібліотечна Асоціація  PR-менеджер
 4 Сапожкова Катерина Анатоліївна  Міжнародний благодійний фонд „Дар надії” Арт-директор
 5
 Володимир Гребьонкін
(незалежний експерт)
 5-й канал TV PR-експерт
 6 Олексій Островий  KVAD-PRODUCNION Відіограф
 7 Плєсконос Єлізавета Юріївна  Національна кінематека України Київнаукфільм  Начальник комерційного відділу, член Національної Спілки кінематографів України
 8 Наталія Малік  ДЗ «ДБУ для юнацтва»
Методист 1 кат.
відділу по роботі з електронними ресурсами

Всеукраїнський конкурс буктрейлерів (2013)!

опубліковано 12 січ. 2014 р., 05:36 Людмила Виноградова   [ оновлено 11 лют. 2014 р., 02:37 ]

Положення про Всеукраїнський конкурс буктрейлерів ‎‎(2013)‎‎


1-7 of 7