Мережа спеціалізованих бібліотек України, що обслуговують юнацтво

Мережа бібліотек України, що обслуговують юнацтво та молодь, нараховує 18 обласних бібліотек для юнацтва, 3 обласні бібліотеки для молоді (Дніпропетровська ім. М. Свєтлова, Тернопільська, Рівненська), Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, 47 бібліотек-філій, 15577 юнацьких відділів, абонементів, кафедр, груп.

"2016 Цифровой ландшафт мережі ОБЮМ"
Методичним, консультаційним, координаційним, аналітичним центром є Державна бібліотеки України для юнацтва.
Фахівці бібліотек для юнацтва та молоді обслуговують 3 млн. молодих користувачів, яким щорічно видають більше 10 млн. документів.
В ОБЮ та ОБМ зберігається більше 3 млн. одиниць книг, періодичних видань, аудіовізуальних матеріалів, електронних документів.
Користувачі обласних бібліотек мають можливість користуватися безкоштовно 25 Інтернет-центрами, біля 45 бібліотечними електронними базами даних, понад 200 методико-бібліографічними матеріалами.
Молоді люди можуть бути учасниками чисельних заходів, комплексних програм, брати участь у соціологічних дослідженнях, опитуваннях, роботі клубів за інтересами та любительських об'єднаннях тощо.
Спеціалісти бібліотек для юнацтва щорічно мають змогу підвищувати свій фаховий рівень на форумах, конференціях, семінарах, практикумах, у майстер-класах, школах керівника, школах професійної майстерності, на засіданнях круглих столів, проблемних навчаннях та ін.