Прес-конференція "Віртуальна реальність: як допомогти родині вижити у сучасному світі" (12 квітня 2013 р.)

опубліковано 21 лист. 2014 р., 02:17 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 трав. 2015 р., 06:28 користувачем Людмила Виноградова ]
12 квітня 2013 р. в приміщенні УКРІНФОРМу відбулась прес-конференція на тему «Віртуальна реальність: як допомогти родині вижити у сучасному світі».
Захід був організований за ініціативою ДЗ «Державної бібліотеки України для юнацтва» та Секції дитячої та системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психотерапевтів (УСП)

Сьогодні все більше родин проводять життя у віртуальному світі (Інтернет, телебачення тощо), при цьому у реальному світі страждають діти та/або їх батьки. Родини, де один із подружжя глибоко поринає у «віртуальність», руйнуються і існують скоріше формально. Для вирішення цих проблем необхідно об’єднати зусилля державного і недержавного секторів з професійними сімейними психологами.

Метою заходу було привернути увагу громадськості до поширення явища «занурення» дітей та батьків у віртуальну реальність, що масово впливає на українські родини. Крім того, учасники наголошували на необхідності залучення професійних психологів до налагодження стосунків серед членів родини у реальному житті шляхом розв’язання конфліктів, освоєння навичок конструктивної комунікації. Мова йшла про створення атмосфери взаємоповаги та підтримки, підвищення значущості кожного члена сім’ї.

ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва» виконує місію консолідації зусиль державних і недержавних установ щодо обговорення та пошуку шляхів вирішення суспільних проблем. Однією з задач такої діяльності є популяризація цінності сім’ї, як соціального інституту.

У прес-конференції взяли участь Добродняк Олена, голова Секції системної сімейної психотерапії УСП; Миколенко Володимир, голова Секції системної сімейної психотерапії Київського осередку УСП; Бикова Олена, голова Секції дитячої психотерапії Київського осередку УСП;Саприкін Георгій, директор ДЗ «ДБУ для юнацтва», кандидат педагогічних наук, доцент; Мішин Андрій Олександрович, директор Державного інституту сімейної політики, кандидат політичних наук, представники Державної соціальної служби для молоді, служби у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та Архімандрит Іоасаф, перший заступник голови Синодального відділу у справах молоді Української православної церкви, військовий священик та православний психолог.

Відео YouTube

Після окреслення різних сторін питання слово взяли запрошені учасники. Різні точки зору стосувались позиції, згідно якої прогрес є неминучим, і варто знаходити шляхи гармонізації розвитку особистості паралельно із новітніми технологіями. Крім того, озвучувалась і позиція беззаперечної шкоди мережевих комунікацій, які заміщують реальне спілкування, надаючи ілюзорні принади.
Учасники та гості прес-конференції заповнили анкети, в яких означили питання, які в подальшому хотіли б обговорити.
  • питання підліткового алкоголізму, паління та залежностей, дотичне до проблеми віртуального світу; 
  • питання пріоритету книги в навчанні над електронними ресурсами; 
  • причини спілкування в соціальних мережах; 
  • чому комп’ютер стає причиною віддалення людини від середовища; 
  • які альтернативи віртуальній залежності можна запропонувати на державному рівні; 
  • проблеми сім’ї у реальному світі; 
  • телебачення і психічне здоров’я суспільства; 
  • можливість широкої популяризації психологічних знань для батьків. 
Ці та інші питання актуальні, як ніколи, оскільки в сучасному світі консультації сімейного психолога потрібні майже кожній українській родині. Вирішувати такі питання потрібно разом, із розумом та за допомогою психолога.

Учасники конференції змогли знайти відповіді на поставлені запитання.