Громадські обговорення


Нове життя книгозбірень.

опубліковано 27 черв. 2017 р., 10:45 Tatyana Yakushko   [ оновлено 27 черв. 2017 р., 10:47 ]

Бібліотечна реформа в контексті вирішення проблем в системі держзакупівель книг 

 20 червня, 16.30  в Укрінформі відбувся  круглий стіл "Бібліотечна реформа: від держзакупівель до зміни системи 

Організатори: Міністерство інформаційної політики України та Благодійний фонд "Бібліотечна країна".

Учасники: Юрій Рибачук - заступник міністра культури України; Артем Біденко - державний секретар (Міністерство інформаційної політики України); Юрій Гусєв - голова наглядової ради БО "БФ "Бібліотечна країна", колишній заступник міністра оборони України; Олександр Афонін - голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів; Яна Біленко - директор Центральної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка м. Києва; видавці Олександр Красовицький - (“Фоліо”); Ігор Степурін - (“Самміт-книга”); Владислав Кириченко - (“Наш формат”); Олег Філюк - (видавець наукової літератури); Люсьєна Шум - БО "БФ "Бібліотечна країна"; Лариса Нікіфоренко - начальник управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України; Наталія Косенкова - директор бібліотеки Національної академії внутрішніх справ; Іванна Щербина - директор ЦБС Солом’янського району м. Києва; Галина Гуцол - заступник директора Книжкової палати України; Анетта Антоненко - «Видавництво Анетти Антоненко»; Микола Кравченко - видавництво «Нора-друк».

Підсумкові матеріали:

В Україні необхідно створити єдиний міжвидавничий каталог для закупівель книг - експерт

В Україні необхідно створити єдиний міжвидавничий каталог для закупівель бібліотеками, де буде міститися інформація про книги всіх українських видавництв з вказаними видавничими цінами.

Про це у ході круглого столу в Укрінформі на тему: "Бібліотечна реформа: від держзакупівель до зміни системи" повідомив директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький. 

"Я вважаю за потрібне зробити єдиний реєстр пропозицій видавців з цінами і з відповідальністю видавців за можливість постачання книжок, а також має бути обов’язкова реєстрація всіх бібліотечних закупівель незалежно від суми, щоб суспільство знало про кожну книжку, яка закуповується бібліотеками", - сказав Красовицький.

Він зазначив, що також має здійснюватись інформування про всі заплановані закупівлі бібліотек на сайті Міністерства культури. Він додав, що важливою складовою бібліотечної реформи має стати розробка нових соціальних нормативів бібліотечного обслуговування.

У свою чергу, голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін наголосив на необхідності невідкладного реформування бібліотечної сфери, а також належного фінансування бібліотек.  

"В країнах світу бібліотека була і залишається найвищим університетом. З отриманням незалежності Україною, державою, органами влади, незалежно від того, хто посідав найвищі сходинки на цих пагорбах владних, книга і бібліотеки були позбавлені ролі найвищого інтелектуального інституту держави. Чимало років, коли бібліотеки не отримували навіть елементарних коштів для того, щоб переплатити періодику, для того, щоб купити якісь книжки", - зазначив Афонін.

Він наголосив на створенні абсолютно раціональної та логічної системи відновлення і наповнення фондів бібліотек. "Для цього на рівні Міністерства культури, на рівні Інституту книги, який створюється, мусить бути створена комісія на постійній основі, до  якої увійдуть видавці, бібліотекарі, для того щоб напрацювати абсолютно чітку схему, як виходити з цієї ситуації, які кошти для цього потрібно, які строки для того, щоб бібліотеки стали саме тими центрами освітніми, культурними, інформаційними, якими сьогодні вони є в Європі", - сказав він.

Зокрема, учасники круглого столу дійшли висновку, що сьогодні все частіше фіксуються факти закупівлі антиукраїнської літератури, книжок російських видавництв.

"Сьогодні виникають такі казуси, коли територіальне управління може дозволити собі якісь книжки, які не відповідають вимогам часу, тому що ці вимоги часу ніде не закріплені. Наше Міністерство може замовляти, видавати книжки, літературу не українською мовою, зокрема російською та англійською. Відповідно оскільки є такий запит, в тому числі на російську мову на східних теренах нашої країни, то ми розпочали такий великий проект. У нас приоритет - це Схід України і ці книжки будуть прийматися і будуть передаватися вже далі по населених пунктах", - сказав державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко.


З архіву. Прес-конференція "У житті, на полі грай за правилами".(2012р)

опубліковано 3 квіт. 2017 р., 21:08 Tatyana Yakushko

16 травня 2012р. в Укрінформі було проведено прес-конференцію „У житті, на полі грай за правилами!”. 
Мета – інформувати та привернути увагу громадськості та державних структур до безпечної поведінки молоді, у контексті профілактики правопорушень та попередження проявів ксенофобії і нацизму. Участь взяли авторитетні представники Департаменту громадської безпеки МВС України, Державної служби молоді та спорту України, Інституту з прав людини та запобіганню екстремізму та ксенофобії, Головного управління з питань підготовки та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 з футболу при КМДА, громадські організації Спілка уральських народів, Соціалістичний Конгрес Молоді, Спілка громадського контролю. Вони розповіли про заходи безпеки, розроблені до ЄВРО 2012 .


Довідка:
Прес-конференція "У житті, на полі грай за правилами". 
Організатор - "Державна бібліотека України для юнацтва"
Запрошені: Олег Матвейцов - заступник начальника Управління масових заходів та Євро2012 Департаменту громадської безпеки МВС України; 
Равіль Сафіуллін - голова Державної служби молоді та спорту України; 
Тетяна Слишик - начальник головного управління з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи -2012 з футболу при КМДА; 
Тетяна Якушко - заступник директора Державного закладу "Державна бібліотека України для юнацтва". 
У заході взяли участь представники громадських організацій - президент Спілки уральських народів в Україні Надія Єфимищ; генеральний секретар ВМГО "Соціалістичний конгрес молоді" Валерій Пильгун; президент ГО "Люди звідси та звідусіль" Ірина Климова.

Детальніше про соціальний проект „Ми творимо історію разом” до ЄВРО 2012

Патріотизм – мода чи самосвідомість нації?

опубліковано 11 груд. 2016 р., 03:06 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 11 груд. 2016 р., 03:08 ]

8 листопада 2016 року з ініціативи Державної бібліотеки України для юнацтва в Укрінформі відбулася цікава і змістовна дискусія «Патріотизм – мода чи самосвідомість нації?».

Круглий стіл "Виховуємо патріотів: національно свідомих та сильних духом" (29 жовтня 2014 р.)

опубліковано 21 лист. 2014 р., 02:33 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 трав. 2015 р., 06:26 користувачем Людмила Виноградова ]

Трансляція з Укрінформу

29 жовтня  2014 р. відбулося засідання "круглого столу" на тему: «Виховуємо патріотів: національно свідомих та сильних духом». 

Організатор: Державна бібліотека України для юнацтва.

Запрошені: Володимир Миколенко - психолог Київського міського центру сім'ї «Родинний дім»; Станіслав Страшко - к. біол. наук, професор, зав. кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров’я НПУ ім. М.П.Драгоманова; Георгій Саприкін - директор ДБУ для юнацтва, канд. пед. наук; Володимир Гонський - бард «голос Майдану»; Іван Бех - академік, директор Інституту проблем виховання НА педагогічних наук України; Сергій Савін - канд. історичних наук, зав.відділу міжнародного молодіжного співробітництва Державний Інститут сімейної та молодіжної політики; Олена Вознесенська - канд. психологічних наук Інститут соціальної та політичної психології НА педагогічних наук України; представники Департаменту сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України, служби у справах дітей виконавчого органу Київської міської державної адміністрації; представники інших установ.

Круглий стіл "Психологічне здоров'я підростаючого покоління"(7 жовтня 2013 р.)

опубліковано 21 лист. 2014 р., 02:17 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 трав. 2015 р., 06:27 користувачем Людмила Виноградова ]

Організатор:  ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва"

Учасники: Людмила Гридковець - кандидат психологічних наук, практичний психолог-консультант, декан факультету Київського інституту бізнесу і технологій; Сергій Максименко - директор Інституту психології ім. Г.С.Костюка України, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук; Андрій Міщин - директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, кандидат політичних наук; Володимир Миколенко - голова Секції системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психологів (УСП); Тетяна Сопова - заступник директора з науково-методичної роботи ДЗ "ДБУ для юнацтва".

Прес-конференція "Віртуальна реальність: як допомогти родині вижити у сучасному світі" (12 квітня 2013 р.)

опубліковано 21 лист. 2014 р., 02:17 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 26 трав. 2015 р., 06:28 користувачем Людмила Виноградова ]

12 квітня 2013 р. в приміщенні УКРІНФОРМу відбулась прес-конференція на тему «Віртуальна реальність: як допомогти родині вижити у сучасному світі».
Захід був організований за ініціативою ДЗ «Державної бібліотеки України для юнацтва» та Секції дитячої та системної сімейної психотерапії Київського осередку Української спілки психотерапевтів (УСП)

Сьогодні все більше родин проводять життя у віртуальному світі (Інтернет, телебачення тощо), при цьому у реальному світі страждають діти та/або їх батьки. Родини, де один із подружжя глибоко поринає у «віртуальність», руйнуються і існують скоріше формально. Для вирішення цих проблем необхідно об’єднати зусилля державного і недержавного секторів з професійними сімейними психологами.

Метою заходу було привернути увагу громадськості до поширення явища «занурення» дітей та батьків у віртуальну реальність, що масово впливає на українські родини. Крім того, учасники наголошували на необхідності залучення професійних психологів до налагодження стосунків серед членів родини у реальному житті шляхом розв’язання конфліктів, освоєння навичок конструктивної комунікації. Мова йшла про створення атмосфери взаємоповаги та підтримки, підвищення значущості кожного члена сім’ї.

ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва» виконує місію консолідації зусиль державних і недержавних установ щодо обговорення та пошуку шляхів вирішення суспільних проблем. Однією з задач такої діяльності є популяризація цінності сім’ї, як соціального інституту.

У прес-конференції взяли участь Добродняк Олена, голова Секції системної сімейної психотерапії УСП; Миколенко Володимир, голова Секції системної сімейної психотерапії Київського осередку УСП; Бикова Олена, голова Секції дитячої психотерапії Київського осередку УСП;Саприкін Георгій, директор ДЗ «ДБУ для юнацтва», кандидат педагогічних наук, доцент; Мішин Андрій Олександрович, директор Державного інституту сімейної політики, кандидат політичних наук, представники Державної соціальної служби для молоді, служби у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та Архімандрит Іоасаф, перший заступник голови Синодального відділу у справах молоді Української православної церкви, військовий священик та православний психолог.

Відео YouTube

Після окреслення різних сторін питання слово взяли запрошені учасники. Різні точки зору стосувались позиції, згідно якої прогрес є неминучим, і варто знаходити шляхи гармонізації розвитку особистості паралельно із новітніми технологіями. Крім того, озвучувалась і позиція беззаперечної шкоди мережевих комунікацій, які заміщують реальне спілкування, надаючи ілюзорні принади.
Учасники та гості прес-конференції заповнили анкети, в яких означили питання, які в подальшому хотіли б обговорити.
  • питання підліткового алкоголізму, паління та залежностей, дотичне до проблеми віртуального світу; 
  • питання пріоритету книги в навчанні над електронними ресурсами; 
  • причини спілкування в соціальних мережах; 
  • чому комп’ютер стає причиною віддалення людини від середовища; 
  • які альтернативи віртуальній залежності можна запропонувати на державному рівні; 
  • проблеми сім’ї у реальному світі; 
  • телебачення і психічне здоров’я суспільства; 
  • можливість широкої популяризації психологічних знань для батьків. 
Ці та інші питання актуальні, як ніколи, оскільки в сучасному світі консультації сімейного психолога потрібні майже кожній українській родині. Вирішувати такі питання потрібно разом, із розумом та за допомогою психолога.

Учасники конференції змогли знайти відповіді на поставлені запитання.

Прес-конференція:«Чому українська молодь читає менше?» (10 лютого 2010 р.)

опубліковано 21 лист. 2014 р., 02:16 Державна бібліотека України для юнацтва   [ оновлено 3 квіт. 2017 р., 21:12 користувачем Tatyana Yakushko ]

8 квітня 2010 року з ініціативи Благодійного фонду Влади Прокаєвої «Обдаровані діти - майбутнє України» та державної установи «Державна бібліотека України для юнацтва» була проведена прес-конференція, на якій обговорювалося питання«Чому українська молодь читає менше?».
В обговоренні брали участь: Георгій Саприкін – директор державного закладу «Державна бібліотека України для юнацтва»; Влада Прокаєва – президент та засновниця Благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України», радник Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту;

Василь Шкляр – заступник голови «Національної спілки письменників України»; Раїса Сорочинська-Кириленко – Народний депутат України, заслужений лікар; Олег Яценківський –Відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО; Ольга Сумська - народна артистка України театру і кіно; Іван Драч – відомий поет; Іван Малкович – письменник, директор дитячого видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»; Андрій Мішин – директор Інституту проблем сім'ї та молоді; Олександр Афонін – президент Української асоціації видавців; Галина Гуцул – заступник директора Книжкової палати України; Фома – вокаліст групи «Мандри».

Питання, порушене учасниками дискусії дійсно гостро стоїть на сьогоднішній день в Україні.

Українці впевнено залишають категорію «найбільш читаючих в світі», близько 46% українців взагалі не читають. За наведеними, заступником директора книжкової палати України Галиною Гуцул, даними статистики: «на сьогоднішній день на одного жителя України припадає 1,1 книги. У 2008 році було видано 24 тисячі книжок, з них лише 42 - для дітей та юнацтва, а в 2009 році 22 тисячі, 40 з яких - для молоді». Якщо порівнювати показники найближчих сусідів, наприклад, Росії та Польщі, то в цих країнах на одного жителя доводиться 4 книги, видані в країні, а в європейських країнах цей показник становить вже 8 екземплярів».
Які ж основні причини ситуації, що склалася в видавничій сфері України, і чому українці стали так мало читати, тут висловлювання учасників були неоднозначним, але всі присутні погодилися з президентом Української асоціації видавців Олександром Афоніним, що: «економія на книзі сьогодні і виховання нації, що не читає, це безперспективне майбутнє України завтра».

Багато підлітків не цікавляться бібліотеками або читанням і причина цьому від части відсутність мотивацій з боку держави, та недостатньо гостро досліджувана проблематика української книги.
За словами президента Фонду Влади Прокаєвої: «корінням втрати інтересу до читання є, в першу чергу, наявність величезної кількості конкурентів у книг. У сучасних підлітків з’явилися десятки нових занять і альтернатив читанню. Засилля кіноіндустрії, всепоглинаючий Інтернет, ігри, телебачення». «Крім того», - підкреслила Влада, «познайомити з книгою дитину яка тільки пізнає світ і прищепити їй любов до систематичного читання, повинні дорослі – батьки, вчителі, вихователі. Якщо в сім’ї читають, то найчастіше і дитина буде тягнутися до книги. А враховуючи той факт, що більшість українських сімей не в змозі регулярно купувати книги саме бібліотеки залишаються острівцем книжкової культури, місцем, де можна отримати необхідну літературу для навчання, і для душі».

«На сьогоднішній день бібліотеки нездатні самостійно купувати книги. Протягом 5 років, державою не було придбано жодної книги для національних та державних бібліотек України»» – відзначив Георгій Саприкін, директор державної установи «Державна бібліотека України для юнацтва».

Присутні учасники висували основні, на їх думку, чинники, що є проблемними, для розвитку сучасної української літератури та розбудови високоінтелектуального, культурного суспільства, пропонували шляхи виходу з ситуації, що склалася.

В ході жвавої дискусії, додатково були розглянуті питання: невідповідності бібліотечних фондів запитам сучасності, відсутність суттєвої підтримки з боку держави, застаріла система заохочень сучасної молоді до читання.
До засобів боротьби, з ситуацією, відносили пропозиції про: створення квоти в бюджеті (Раїса Сорочинська-Кириленко), прийняття закону «Про меценатство», інвестування з боку великих бізнес структур (Олександр Афонін), контроль над якістю літературної продукції, що випускається (Іван Малкович).

Своє вирішення проблеми популяризації української книги серед молоді, зміцнення інтересу до вітчизняної літератури, залучення молоді до систематичного читання і підвищення інтелектуального і культурного рівня майбутніх поколінь, запропонувала і Влада Прокаєва як президент та засновниця Благодійного фонду «Обдаровані діти - майбутнє України».
За три місяці до прес-конференції державною установою «Державна бібліотека України для юнацтва» на запит Благодійного фонду «Обдаровані діти - майбутнє України», було проведено аналітичне дослідження непокритого читацького попиту юної аудиторії, на підставі якого був сформований узагальнений для всіх юнацьких бібліотек перелік. До якого, увійшли 500 книжок, переважно пізнавальної, енциклопедичної, інформаційної літератури.
Виходячи з цього Фондом Влади Прокаєвої та Державною бібліотекою України для юнацтва, за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України та Національної спілки письменників України, був розроблений Всеукраїнський благодійний проект «З книгою в серці». В рамках даного проекту щомісячно Фонд буде передавати по комплекту (500 примірників) книг в одну з 23 обласних бібліотек України для юнацтва.

На прес-конференції відбулася передача першого комплекту книжок державній установі «Державна бібліотека України для юнацтва», всі присутні змогли ознайомитися з наповненням комплекту та оцінити значимість внеску Фонду у вирішення проблеми, що була піднята в рамках дискусії.

Присутні активно підтримали ініціативу Влади Прокаєвої як президента Благодійного фонду «Обдаровані діти - майбутнє України» і пообіцяли сприяння в реалізації проекту. Так, Відповідальний секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Олег Яценківський, запропонував зі свого боку підтримку і пошук інвесторів для проекту, а відомий український поет Іван Драч - висловив бажання допомагати проекту «З книгою в серці» та стати флагманом у відродженні української книги.
Дехто з гостей навіть підготував приємній сюрприз для організаторів, передавши під час прес-конференції в фонд проекту «З книгою в серці» книжки від свого імені, тим самим підкріпивши слова підтримки - справою.

Так з благородної ініціативою виступили: Геннадій Удовенко, Ольга Сумська, Ганна Принц, Ірина Садова, Володимир Авраменко, Вікторія Осташ, Людмила Гнатюк, Раїса Сорочинська-Кириленко, газета «Комсомольська правда в Україні», газета «День» - подарувавши цікаву сучасну художню, пізнавальну та освітянську літературу, в більшості власного авторства, або співавторства.


Організатори упевнені, проект «З книгою в серці» послужить на благо розвитку України та доб’ється всіх поставлених цілей!

Контакти для додаткової інформації:
Моб. (067) 409-02-91; тел/факс: (044) 521-60-35; Косинська Ольга

E-mail: office@lytovchenkofoundation.org

Благодійний проект "З книгою в серці" - в Херсоні

Благодійний проект "З книгою в серці" - в Житомирі

Благодійний проект "З книгою в серці" - у Львові

Благодійний проект "З книгою в серці" у Луганську

Благодійний проект "З книгою в серці" у Дніпропетровську

Благодійний проект "З книгою в серці" в Ужгороді

Благодійний проект "З книгою в серці" у Чернігові

1-7 of 7