2013 р. - 15 років на службі бібліотек для юнацтва

Під такою назвою 19 квітня 2013 р. відбулася відеозустріч з нагоди 15-річного ювілею інформаційного вісника «Бібліосвіт». У ній взяли участь представники бібліотек східного регіону –Донецької, Луганської, Харківської ОБЮ, Дніпропетровської ОБМ ім. М. Свєтлова, Сумської ОУНБ ім. Н. Крупської. Ініціатором зустрічі була Державна бібліотека України для юнацтва. 

Відкрив захід директор Державної бібліотеки України для юнацтва Г. А. Саприкін. Висловивши свою думку щодо стану підготовки та виходу «Бібліосвіту», подякувавши редакційній колегії та відзначивши географічне поширення вісника, він побажав юнацьким бібліотекам розквіту, бо це є запорукою накопичення професійного досвіду, гідного відображення у виданні. 

Далі заступник директора з наукової роботи Т. П. Сопова детально розповіла про етапи створення та розвитку вісника, навела дані про внесок окремих бібліотек та авторів у видання. Зокрема, протягом 15 років вийшло 45 випусків «Бібліосвіту», у яких надруковано 555 публікацій (ОБЮ – 282, ДБУ для юнацтва – 196, інші – 77). Найактивнішими дописувачами були фахівці Рівненської ОБЮ (34 статті), Кіровоградської ОБЮ (28), Луганської ОБЮ (23), Львівської ОБЮ (19), Тернопільської ОБМ (18), Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Херсонської, Черкаської ОБЮ (12-15). Найактивнішими авторами впродовж 15 років були: С. Аладжальян, М. Вербець, І. Вовнюк, Ю. Ворона, Л. Гук, С. Кравченко, Н. Кикоть, Є. Кулик, Я. Коцур, М. Мах, Т. Нікітінська, Л. Савенко, Г. Саприкін, Т. Сопова, О. Федоренко, Н. Філахтова. 

Виступили також Т. М. Прокошева, Ю. А. Ворона, А. М. Зубар, Т. О. Якушко, С. О. Чачко, які своєю працею так чи інакше спричинилися до перетворення «Бібліосвіту» на змістовне й цікаве професійне видання. 

Після виступів киян слово було надано фахівцям із обласних бібліотек. Першою привітала колег з ювілеєм інформаційного вісника заступник директора з питань менеджменту та інноваційних технологій Луганської ОБЮ І. В. Морозюк, яка від колективу внесла пропозиції: перетворити вісник на передплатне видання та ввести рубрику «Найцікавіші матеріали та заходи юнацьких бібліотек». 

Директор Дніпропетровської ОБМ ім. М. Свєтлова О. Л. Матюхіна також поздоровила «Бібліосвіт» з річницею та висловила побажання бачити у виданні більше ілюстрацій, а її заступник Т. М. Сафронова зачитала кілька слоганів, створених працівниками юнацьких бібліотек Дніпропетровщини:
Наш «Бібліосвіт» – 
Це інформації світ, 
Це думки про майбуття 
Бібліотечного життя. 
Київський вісник 
Нам майже рідня 
Без нього – 
Жодного дня! 
15 років – це юнацтва вік 
Квітуй, зростай «Бібліосвіт»!!!

До привітань приєдналися директор Донецької ОБЮ В. Д. Нікуліна разом зі своїми співробітниками. Вони винесли на обговорення аудиторії багатий перелік можливих нових постійних рубрик:

- Професійна творчість молодих бібліотекарів юнацьких бібліотек;

- Молодіжна ініціатива на бібліотечній території;

- Події у бібліотеках;

- Історія успіху наших користувачів;

- Персона;

- Знайомтесь: молодий український автор;

- Всеукраїнська молодіжна акція.

Не могли не привітати «Бібліосвіт» зі святом і працівники Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки та Харківської обласної бібліотеки для юнацтва. Керівники книгозбірень побажали успіху, процвітання та довголіття інформаційному віснику та всім, хто причетний до його створення. 
Усі учасники відеозустрічі пообіцяли надавати статті, цікаві матеріали, ділитися на сторінках вісника досвідом своєї роботи.Перша віртуальна зустріч пройшла у теплій та невимушеній атмосфері, була цікавою і насиченою новими ідеями, пропозиціями та зауваженнями. Вона ще більше зміцнила професійну єдність фахівців юнацьких бібліотек. Не дивно, що закінчився діалог між колегами побажаннями проводити такі зустрічі частіше. А їх ще буде багато…

Н. Гуцул