Як зробити добру справу та залишити слід?

опубліковано 28 січ. 2017 р., 13:56 Tatyana Yakushko
Чи було таке, що ви шукали якусь статтю в українській Вікіпедії та не знаходили її?
Це тому, що ця стаття ще не написана.

Вікіпедія створюється зусиллями людей зі всього світу та має версії багатьма мовами, навіть вигаданими. Кожен з нас може зробити українську Вікіпедію більш повною та наблизити її до найкращої. Як? Скористатись нагодою долучиться до вікіфлешмобу наприкінці січня та взяти участь у #вікімарафоні з написання статей у Вікіпедію. 
Ось, що пишуть у прес-релізі до #вікімарафону :

 
До участі запрошуються всі без винятку: необхідно лише написати нову статтю на будь-яку тему. Новачки можуть знайти на сторінці Вікімарафону пояснення ключових засад енциклопедії та скористатися «Майстром написання статей». Статті мають відповідати критеріям значимості, бути нейтрально написаними на підставі авторитетних джерел та посилатись на них, не порушувати авторського права.
Я запрошую вас 29 та 30 січня до Державної бібліотеки України для юнацтва, де ми створюємо простір та атмосферу для творчої та зосередженої розумової праці. Цьому сприятимуть кілька факторів: 
  •  по-перше, це люди, які зможуть проконсультувати (бібліотекарі спільно з консультантами від фонду Вікімедіа Україна та досвідченими вікіпедистами);
  • по-друге, це простір, де джерела впорядковані та легко знаходяться в електронному каталозі, вибір за вами, чи працювати на бібліотечному комп'ютері в інтернет-центрі, чи на своєму пристрої в залі з wifi;
  • по-третє, це місце, до якого зручно дістатись ( 500 м від ст.метро "Виставковий центр" або 50 м від зупинки "Готель Голосіївський") 
Не можу приховувати та оминути бібліомагію простору, про нею кажуть студенти, які готуються тут до іспитів та автори, які працюють над своїми творами.

Так, вам буде чим підживити мозок. Куточок зі смаколиками та напоями ми підготуємо. Втім, ви можете приносити свої.

Чи обов'язкове написати статтю саме в дні проведення марафону з редагування?
 Ні, її можна підготувати заздалегідь, а вже під час акції лише зберегти статтю у Вікіпедії.

 Отже, подаруйте своїм друзям та нащадкам вашу історію “Про те, як я творив українську Вікіпедію”.

Comments