Головна‎ > ‎

Вікімарафон


Привітай улюблену Вікіпедію —напиши в ній статтю!

Якби кожен читач Вікіпедії написав бодай одну корисну статтю, ми б мали понад 1 млн корисних статей вже сьогодні. З думкою про це ми закликаємо проявити солідарність і долучитись до днів спільного написання статей в Українську Вікіпедію.

Всі учасники акції отримають пам'ятні сувеніри. Охочі також зможуть прийти і поспілкуватися із досвідченими вікіпедистами в неформальній атмосфері у своєму місті, поставити запитання щодо Вікіпедії та написати разом статті.


На яку тему можна створити статтю? Яких статей бракує у Вікіпедії?Є дуже багато тем, про які не існує статті в українській Вікіпедії:

ВікіМандри

опубліковано 17 січ. 2018 р., 15:44 Державна бібліотека України для юнацтва


Конкурс «Підтримай Вікімандри українською»
З 1 по 28 лютого 2018 року триватиме конкурс «Підтримай Вікімандри українською», метою якого є наповнення інформацією вільного ілюстрованого онлайн-путівника про подорожі українською та іншими мовою.

Ідея конкурсу полягає у створенні нових та поліпшенні вже наявних статей у Вікімандрах українською мовою, а також створенні нових статей про Україну іноземними мовами. У конкурсі можуть взяти участь усі охочі. Для цього треба бути зареєстрованим в одному з Вікіпроектів (Вікіпедії, Вікімандрах тощо) або зробити це, перейшовши за посиланням «Створити обліковий запис» у правому верхньому куті екрану.

Під час написання нових та поліпшення вже наявних статей у Вікімандрах слід дотримуватись принципів описовості, спиратися на реальний досвід, справедливо оцінювати послуги (детальніше на сторінці Довідка). За приклад для написання та оформлення статей організатори рекомендують такі статті україномовного розділу Вікімандрів як «Київ», «Будапешт», «Севастополь», «Німецький розмовник», «На Говерлу і Прутецькі водоспади», «Мехіко (аеропорт)».

Дев’ять переможців конкурсу отримають цінні сертифікати в онлайн-магазинах на туристичне, велосипедне приладдя тощо, а переможець конкурсу в загальному заліку виграє головний приз — туристичну подорож у межах України.

Як зазначають організатори, проведення конкурсу «Підтримай Вікімандри українською» дасть можливість поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових подорожей, популяризувати туристичну привабливість українських міст, містечок та сіл, їх історико-культурної спадщини та пам’яток природи, інших цікавих для мандрівників місць.

Сторінка конкурсу mandry.wikimedia.org.ua.

Навчальне відео. Про Вікіпедію.

опубліковано 31 січ. 2017 р., 12:45 Tatyana Yakushko   [ оновлено 31 січ. 2017 р., 14:02 ]

Якщо вам пощастить, обов'язково візьміть участь у тренінгу з написання статей у Вікіпедію. Це може мати назву  віківишкіл, вікізустріч, WikiDay, вікімарафон, правкафон. Але там будуть дві важливих частини. Під час теоретичної ви дізнаєтесь: 
       • Що таке Вікіпедія? 
       • Засади, на яких функціонує Вікіпедія; 
       • Хто читає та редагує Вікіпедію? 
       • Хто і як перевіряє зміст статей Вікіпедії? 
       • Історія змін та авторство; 
       • Патрулювання і адміністратори; 
       • Списки спостереження та інші)
Практична частина з написання та редагування статей Вікіпедії може зайняти кілька годин вашого часу, але ви будете не одні, допомога досвідчених вікіпедистів зорієнтує вас: як провести вікіфікацію , категоризацію, як правильно ілюструвати статті та де шукати шаблони.  Результатом такої співпраці буде стаття у  Вікіпедії з теми, яка вас найбільше захоплює. Якщо світ ваших захоплень потребує  невідкладного написання статті у вікіпедію, а до віківишколу ще чекати, спробуйте зробити це самостійно, скориставшись відеопорадами або приходьте до бібліотеки!Основні правила та настанови

Вікіпедія:Правила і настанови

Які правила існують у Вікіпедії

Вікіпедія: перші кроки


Як створити статтю у Вікіпедії

Брошура «Редагуємо Вікіпедію»
Як ілюструвати Вікіпедію

Як ілюструвати статті Вікіпедії
Вікімарафон 2017 в ДБУю

опубліковано 30 січ. 2017 р., 12:45 Tatyana Yakushko   [ оновлено 31 січ. 2017 р., 11:46 ]

Вікімарафон 2017 у ДБУю

 Як зробити добру справу та залишити слід?

опубліковано 28 січ. 2017 р., 13:56 Tatyana Yakushko

Чи було таке, що ви шукали якусь статтю в українській Вікіпедії та не знаходили її?
Це тому, що ця стаття ще не написана.

Вікіпедія створюється зусиллями людей зі всього світу та має версії багатьма мовами, навіть вигаданими. Кожен з нас може зробити українську Вікіпедію більш повною та наблизити її до найкращої. Як? Скористатись нагодою долучиться до вікіфлешмобу наприкінці січня та взяти участь у #вікімарафоні з написання статей у Вікіпедію. 
Ось, що пишуть у прес-релізі до #вікімарафону :

 
До участі запрошуються всі без винятку: необхідно лише написати нову статтю на будь-яку тему. Новачки можуть знайти на сторінці Вікімарафону пояснення ключових засад енциклопедії та скористатися «Майстром написання статей». Статті мають відповідати критеріям значимості, бути нейтрально написаними на підставі авторитетних джерел та посилатись на них, не порушувати авторського права.
Я запрошую вас 29 та 30 січня до Державної бібліотеки України для юнацтва, де ми створюємо простір та атмосферу для творчої та зосередженої розумової праці. Цьому сприятимуть кілька факторів: 
 •  по-перше, це люди, які зможуть проконсультувати (бібліотекарі спільно з консультантами від фонду Вікімедіа Україна та досвідченими вікіпедистами);
 • по-друге, це простір, де джерела впорядковані та легко знаходяться в електронному каталозі, вибір за вами, чи працювати на бібліотечному комп'ютері в інтернет-центрі, чи на своєму пристрої в залі з wifi;
 • по-третє, це місце, до якого зручно дістатись ( 500 м від ст.метро "Виставковий центр" або 50 м від зупинки "Готель Голосіївський") 
Не можу приховувати та оминути бібліомагію простору, про нею кажуть студенти, які готуються тут до іспитів та автори, які працюють над своїми творами.

Так, вам буде чим підживити мозок. Куточок зі смаколиками та напоями ми підготуємо. Втім, ви можете приносити свої.

Чи обов'язкове написати статтю саме в дні проведення марафону з редагування?
 Ні, її можна підготувати заздалегідь, а вже під час акції лише зберегти статтю у Вікіпедії.

 Отже, подаруйте своїм друзям та нащадкам вашу історію “Про те, як я творив українську Вікіпедію”.

Вікімарафон до дня народження української вікіпедії

опубліковано 23 січ. 2017 р., 05:54 Tatyana Yakushko   [ оновлено 28 січ. 2017 р., 13:25 ]


Подія на фейсбуці: https://www.facebook.com/events/1848953255348452

29 січня (неділя) та 30 січня (понеділок) запрошуємо на вікізустрічі в рамках всеукраїнського Вікімарафону до Дня народження української Вікіпедії. Мета акції — додати до української Вікіпедії рекордну кількість статей.

Місце зустрічі: Інтернет-центр Державної бібліотеки України для юнацтва, просп. Голосіївський, 122

В українській Вікіпедії з 28 по 30 січня пройде Вікімарафон, присвячений 13-річчю української Вікіпедії. Упродовж Вікімарафону користувачів Інтернету закликають долучатися до покращення української Вікіпедії — створити нову статтю. Усі учасники зможуть отримати пам'ятні сувеніри.


1-5 of 5